cardiosports

آموزش حرکات کاردیو در منزل

آموزش حرکات کاردیو در منزل

خوشبختانه انجام تمرین های کاردیو در خانه احتیاج به فضای زیاد و یا حتی تجهیزات خاصی ندارد و با کمی ابتکار میتوانید برنامه تناسب اندام خود را با طیف گسترده ای از تمرین های کاردیو ادغام کنید و شاهد روند چربی سوزی، کالری سوزی و کاهش وزن خود باشید. فهرست زیر مجموعه ای از تمرین های کاردیو است که هر زمان و مکانی میتوانید آنها را انجام دهید.

 

کاردیو چیست؟

کاردیو( cardio) به تمریناتی گفته می شود که ضربان قلب شما را تا ۵۰ الی ۷۵ درصد ماکزیمم افزایش دهد و سبب بهبود عملکرد قلبی، شش ها و سیستم گردش خون شود. تمرین های کاردیو در یک بازه ی زمانی طولانی انجام می شود که سبب افزایش ضربان قلب و پمپاژ خون بیشتر در رگ ها، و نهایتاً حمل ماده های مغذی و اکسیژن به تمام سلول ها خواهد شد.

 

فواید کاردیو

کاردیو برای چه چیزی موثر است و به چه دلیل باید آنرا انجام داد؟ درست مانند مسواک زدن درست و داشتن خواب کافی شبانه، کاردیو هم بی تردید یکی از فعالیت های سالمی است که میتوانید انجام دهید.

 

با به چالش کشیدن و تقویت سیستم قلبی و عروقی، میتوانید ظرفیت آن ها را برای پمپ اکسیژن و خون به عضلات افزایش دهید و دی اکسیدکربن و دیگر ماده های زاید را از سیستم حذف کنید. از طرفی عملکرد قلب در زمینه ی پمپاژ خون هم بهبود می یابد و ضربان قلب موقع استراحت، پائین تر می آید که همین امر سبب کاهش فشار وارد بر عضلات خواهد شد.

 

به طور خلاصه، تمرین های کاردیو به قلب و شش ها کمک می کنند تا درطول تمرین های و استراحت عملکرد بهتری داشته باشند.

 

حرکات ورزشی کاردیو تمریناتی هستند که سبب کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و افزایش کارایی عضلات میشوند و برای کاهش وزن و بهبود عملکرد سیستم گردش خون بسیار موثر هستند.

 

پیاده روی

پیاده روی کردن راحت ترین و مطمئن ترین ورزش کاردیو است که برای آغاز اینگونه ورزش ها مطلوب است.

تمرینات کاردیو پیاده روی

 

زانو بلند

این تمرین درواقع در جا دویدن است، بدین ترتیب می توانید آنرا در هرجایی انجام دهید. بایستید، پا ها را کنار هم و دست ها را کنار بدن قرار دهید. یک زانو را به طرف سینه بالا بکشید. آنگاه آنرا پائین بیاورید و زانوی دیگر را بالا بیاورید. هم زمان اجازه دهید دست ها هم مثل چنانچه میدوید، بالا و پائین شوند.این کار را به صورت متناوب، انجام دهید و اندکی سرعت بگیرید.

تمرینات کاردیو زانو بلند

 

درجا زانو به عقب

درجا زانو به عقب، تقریباً برعکس حرکت قبلی است. در این حرکت پاشنه ها را به طرف عقب و بالا میکشید.

 

بایستید، پا ها را کنار هم و دست ها را کنار بدن قرار دهید. یک پاشنه پا را به طرف باسن بالا بیاورید. آنگاه آنرا پائین آورده و با پای دیگر تکرار کنید. این حرکات را متناوبا انجام دهید و اجازه دهید دست ها ازادانه در کنار بدن حرکت کنند.

 

حرکت به پهلو

این حرکت ضربان قلب شما را افزایش داده و هم آهنگی دو طرف بدن را تقویت می کند. در وضعیت ایستاده قرارگرفته و پاهای خویش را به عرض شانه بازکرده و زانوهایتان را کمی خم کنید. کمی به جلو خم شده و عضلات مرکزی خویش را منقبض کنید.

 

پای راستتان را بلند نموده، به پای چپ فشار وارد نموده و همزمان با حفظ فرم، به طرف راست حرکت نمایید.

 

پاهایتان را کنار هم قرار داده و پریدن به طرف راست را ادامه دهید. همان مرحله های را برای سمت چپ هم تکرار کنید.

 

به منظور تمرین دادن برابر هر دو سمت، فضایی تعیین نموده و در آن محدوده به طرف راست و چپ حرکت کنید.

 

تمرین طناب زدن

هر دو انتهای طناب را در دست بگیرید و طناب را پشت سر خویش روی زمین قرار دهید. دست ها را بلند نموده، طناب را از روی سر خویش عبور داده و آنرا پائین بیاورید. هنگامی که به زمین میرسد از روی آن بپرید. سرعتی مناسب که بتوانید آنرا ثابت نگه دارید برای چرخانیدن طناب پیدا کنید.

 

برای ایجاد تنوع میتوانید از روش ها و سرعت های مختلفی استفاده کنید. طناب زدن ورزشی هیجان انگیز است، سرعت عکس‌العمل شما را به چالش میکشد و به انرژی زیادی احتیاج دارد. با انجام این حرکت از تمرین های کاردیو در خانه شخصی با وزن ۶۸ کیلوگرم، حدود ۳۵۰ کالری را در زمان ۳۰ دقیقه خواهد سوزاند( در مقایسه با بیش از ۴۰۰ کالری که در همین مدت زمان یک فرد در حین دویدن استفاده خواهد کرد).

آموزش حرکات کاردیو در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
من رسول علی بابایی نماینده فدراسیون بین المللی کاردیو هیت - بادی ویت اکسرسایز در ایران
کاردیو هیت عضو رسمی سازمان ورزش همگانی تافیسا در رده بین المللی مورد تایید جنبش المپیک است هدف اصلی فدراسیون بین المللی کاردیو هیت توسعه ورزشهای همگانی و تلاش برای سلامت قلب برای عموم مردم در سراسر جهان است
با توجه به اینکه کاردیو هیت در جهان نام بزرگی دارد و مانند سایر ورزش ها به تبلیغ و معرفی نیاز ندارد ، هدف انجمن بین المللی کاردیو هیت ترویج و توسعه هرچه بیشتر تمرینات ورزشی کاردیو در سراسر جهان است
کاردیو هیت برای همه ورزشکاران سراسر دنیا نامی آشنا است، همچنین توسط مردم بهتر درک و تجربه می شود
وقتی کاردیو هیت را در گوگل سرچ می کنید ، به وضوح می بینید که کاردیو در جهان چقدر بزرگ و محبوب است وبیش از یک میلیارد نفر کاردیو هیت را در گوگل دنبال میکنند و بسیاری از سایت ها مقالات و کلیپ های ویدئویی آموزشی را درباره کاردیو هیت به اشتراک گذاشتند
از آنجا که بیماری قلبی مهمترین علت مرگ و میر در انسان شناخته شده است ، توسعه تمرینات ورزشی کاردیو هیت در جهان می تواند به سلامت مردم کمک زیادی کند
من کتابی با عنوان کاردیو هیت صفر تا صد تالیف نموده ام که این کتاب با استقبال خوبی روبرو خواهد شد
در این کتاب، من کاردیو هیت را با سایر ورزش ها در زمینه بهداشت و توسعه ورزش در بین مردم مقایسه کردم
کاردیو هیت به دلیل تنوع زیاد در انجام مانورها و سبک های مختلف می توانند افراد زیادی را به ورزش جذب کنند و این تنوع در سایر ورزش ها دیده نمی شود. و از طرف دیگر، با توجه به اینکه کاردیو هیت تمرینات خاصی در زمینه قلب و عروق دارد ، استفاده از کاردیو هیت در سایر ورزش ها بسیار مهم است
بسیاری از سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی در زمینه سلامت و جلوگیری از مشکلات قلبی از فدراسیون بین المللی کاردیو هیت با شعار قلب سالم برای همه پشتیبانی خواهند کرد
بهترین آرزوها برای شما